קבלות

כאשר מדובר בנותני שרות שונים, קרי עסקים או חברות, הרי שידוע שעל כל שירות אשר הם מעניקים שבגינו הם מקבלים תשלום, עליהם להעניק לאדם אשר שילם את התשלום המדובר, קבלה המציינת את הסכום אותו הוא שילם, כיצד הוא שילם אותו וכן פרטי העסק. מבחינה חוקית, יש צורך בשמירת הקבלות השונות לצורך תיעוד פנים של העסק ולצורך דיווחים שוטפים לרשויות המס, בזמנים הרלוונטיים לעסק ולכן, כל עסק חייב שיהיו לו קבלות. כאשר מדובר בעוסק מורשה, הרי שקבלות הן עניין שבשגרה אצלו מכיוון שמדובר בעסק גדול. אולם, כאשר מדובר בעוסק פטור אשר רק החל את דרכו כעסק מן המניין, עניין הקבלות הוא מורכב יותר ורבים מבעלי העסקים הקטנים מוצאים את עצמם תוהים, היכן עליהם להשיג קבלות.

מהן קבלות עבור עסק קטן

במידה והקמת עסק קטן אשר מוגדר כעוסק פטור, אתה וודאי יודע שבכדי לתעד באופן הטוב ביותר את כל מה שדרוש בעסק מבחינת הוצאותיו והכנסותיו, לצורך דיווח בבוא העת לרשויות המס, עליך לרכוש עבור העסק פנקסי קבלות וחשבוניות. כאשר מדובר בחשבונית יש להבחין בין חשבונית מס לבין חשבונית עסקה. חשבונית עסקה היא חשבונית אשר עסק מגיש ללקוח אשר הסתייע בשירותיו בגין הסכום אותו הוא צריך לשלם לו, בעוד שחשבונית מס היא חשבונית אשר נשלחת לצורך הודעה על המס אשר כולל הסכום. קבלות לעומת זאת, זהו השלב בעסקה בין לקוח לעסק אשר מגיע לאחר שנשלחת החשבונית ללקוח והלקוח משלם את הסכום אותו הוא נדרש לשלם. הקבלה נשלחת ללקוח ומציינת כי הוא שילם את מה שהיה צריך. קבלות מעידות כי תשלומים התקבלו בעסק ולא רק נדרשו על ידי העסק.

מה מכילות קבלות

קבלות מכילות את מספר העסק, שם העסק, כינוי העסק, מיקום העסק ומספר הטלפון של העסק. מעבר לכך, הקבלה תכיל את סכום התשלום שהתקבל ובאיזה אופן הוא התקבל, האם באשראי, במזומן או בשיק. מהקבלות הנשלחות יש לשמור עותק, בכדי להשתמש בהם בוא הזמן לצורך דיווח. בעוד שבעבר היו מדפיסים פנקסי קבלות בבתי הדפוס השונים, הרי שכיום ניתן לעשות זאת באופן פשוט, קל ונוח יותר ולהפיק קבלות באתרי אינטרנט המיועדים לכך לצורך שליחתם באופן דיגיטלי.