עוסק פטור (זעיר) ושכיר

לא לעבור את תקרת המס

השירותים שלנו לעוסקים פטורים

1. עסק חדש - ללא פתיחת תיק עוסק פטור

למי שרוצה להימנע מבירוקרטיה שבפתיחת התיקים וחסכון זמן יקר בפתיחת עסק חדש. אנחנו בעצמאי שכיר מציעים לך ליהנות מעבודה כעצמאי ללא צורך בפתיחת תיק עצמאי, להמשיך לעסוק במקצוע באופן עצמאי אבל להיחשב כשכיר. אנחנו נשלח חשבוניות ללקוחות שלך ובסוף החודש יונפק לך תלוש משכורת מפורט וחוקי כמו כל שכיר. בדרך זו תוכלו לחסוך את העיסוק התובעני הכרוך בפתיחת עסק עצמאי ולעסוק בניהול ופיתוח העסק שלך.

2. עסק קיים - גם עוסק פטור וגם שכיר במקביל

לעוסק פטור ישנה מגבלה של עד 100,000 ₪ הכנסות בשנה. הרבה מאוד עסקים מגיעים לרף זה ונאלצים לפתוח עוסק מורשה במקום הפטור. לנו יש פתרון עבור זה, במידה והנכם רוצים להישאר כעוסק פטור, תוכלו להעביר אלינו את שאר ההכנסות שלכם ואנו נפיק לכם תלוש משכורת כשכירים ולא תצטרכו לפתוח עוסק מורשה.

הבירוקרטיה בפתיחת עוסק פטור דרך הרשויות

מי נחשב עוסק פטור (זעיר)?

ההגדרה לעוסק פטור נקבעת על ידי רשות המיסים ומשתנה מידי שנה, לדוגמא: בשנת 2018 עוסק פטור נחשב מי שהמחזור השנתי שלו הוא 99,003 ₪, לעומת זאת בשנת 2017 עוסק פטור היה מי שהמחזור השנתי שלו היה 98,707  ₪. עוסק פטור מדווח למס הכנסה פעם בשנה על מחזור עסקאותיו (עד ה- 31.1).

פתיחת תיק עוסק פטור

  1. ראשית יש לברר מה המחזור השנתי לעוסק פטור שנקבע ע"י רשות המיסים באותה שנה.

  2. פתיחת תיק במע"מ.

  3. פתיחת תיק במס הכנסה.

  4. פתיחת תיק בביטוח לאומי.

  5. לאחר שקיבלתם אישור יש להפיק פנקס קבלות לצורך תיעוד של פנים העסק.

עבודה מול מע"מ ומס הכנסה

דורשת הכרות עם חוקי המס וחוקי הביטוח הלאומי, חשוב לדעת על מה להקפיד ברישום כדי שבעתיד תוכלו לקבל את מה שמגיע לכם. החוק נוקשה ולכן מי שלא בקיא ברזי הבירוקרטיה עלול לזבז זמן יקר ולגלות שעשה טעויות. כאן אנחנו נכנסים לתמונה, עצמאי שכיר שבקיאים בכל החוקים והנהלים וחוסכים לך המון זמן.

הגשת דוחות וטפסים

עוסק פטור מחויב פעם בשנה לשלוח דו"ח שנתי למס הכנסה ולמע"מ המכיל את הצהרה על הכנסותיו והוצאותיו של העסק, טפסי 101, אישורים מיוחדים, הצהרת הכנסות של בעל העסק וקרובי משפחתו מדרגה ראשונה ועוד.

תשלום מיסים

עוסק פטור הוא מי שלא משלם מע"מ ולכן גם לא מקזז מע"מ מלקוחותיו. הוא לא יכול לקבל החזר עבור המע"מ ששילם כחלק מההוצאות עבור העסק שלו. כאשר עוסק פטור מקבל תשלום עליו להוציא קבלה, למרות שעוסק פטור אינו משלם מע"מ הוא מחויב גם לשלם מס הכנסה וגם לשלם ביטוח לאומי.

שכירת רואה חשבון

ישנם הרבה מאוד עוסקים פטורים ששוכרים רואה חשבון משום שאין מצליחים להתנהל עצמאית מול הרשויות, עקב בירוקרטיה לא נעימה והמון מושגים לא ברורים. 

מי לא יכול להיות עוסק פטור?

המחזור השנתי הוא לא הקריטריון היחיד, בעלי מקצועות חופשיים לא יכולים להיות עוסק פטור: אדריכל, רופא שיניים, טכנאי שיניים, שמאי, הנדסאי, רב, טכנאי, חוקר פרטי, יועץ ארגוני, יועץ מדעי, יועץ ניהולי, יועץ מס, כלכלן, מנהל חשבונות, סוכן ביטוח, וטרינר, אגרונום, מודד, עו"ד, רו"ח, פיזיותרפיסט, רופא, פסיכולוג, נותן שירותים למופעים אמנותיים, מורה, מפקח על מבחנים, מרצה, כתבנות, כתיבה, עריכה, תרגום, מתווך נדל"ן/ רכב, בעל בי"ס לנהיגה, בעל גן ילדים, בעל בי"ס ועוד.

הצטרפות לעצמאי שכיר

לוגו חברת עצמאי שכיר בע"מ

השירות שלנו משחרר שכירים, פרילנסרים ועצמאיים מהעול של פתיחת תיקים ברשויות והתעסקות יומיומית בבירוקרטיה ממשלתית.  

כבר מעל ל-16 שנה אנחנו עוזרים לאלפי לקוחות מרוצים מהשוק הפרטי והעסקי שנהנים פתרונות פיננסיים ייחודיים.