פתיחת עסק קטן

ישנם לא מעט אנשים אשר חולמים על פתיחת עסק קטן משל עצמם. לא מעט אנשים משאירים את החלום בגדר חלום בלבד, אך ישנם כמה וכמה מאותם אנשים אשר מעזים לעשות את הצעד הנכסף ולהגשים את החלום שלהם, הגובל בפתיחת עסק משל עצמם. מרבית העסקים מתחילים כעסקים קטנים, אך עבור פתיחת עסק קטן, יש צורך לעבור תהליך בירוקרטי הרלוונטי עבור פתיחת עסק קטן. אך ראשית כל, יש לוודא כי העסק אשר עתיד להיפתח אכן יכול להיות מוגדר כעסק קטן, אשר קרוי גם: עוסק פטור.

איזה עסק נחשב כעסק קטן

עסק קטן הוא לרוב עסק אשר נחשב כעוסק פטור. עוסק פטור הוא כל עסק בתחום המותר על פי חוק, שמחזור הכנסותיו השנתיות איננו עולה על 98007 ש”ח נכון לשנת 2017. חשוב מאוד לבדוק מה מחזור ההכנסות הרלוונטי לעוסק פטור בכל שנה בשנה מכיוון שמדובר בנתון משתנה. לאחר שמוודאים כי העסק אותו עתידים להקים יוגדר כעסק קטן מבחינת תחום העיסוק שלו ומבחינת מחזור ההכנסות השנתי שלו, ניתן להתחיל בתהליך פתיחת עסק קטן. תהליך פתיחת עסק קטן גובל בצורך לגשת אל מע”מ באזור מגוריך משרדי מס הכנסה ואל הביטוח הלאומי. בכל אחד מהמוסדות הללו יש לבצע תהליך פתיחת תיק עבור העסק שלך, הגובל בכל הפרטים הנדרשים. לאחר שפתחת את כל התיקים, כבר יהיה לך מספר עבור העסק שלך והעסק שלך יהיה רשום כעסק לכל דבר.

מה עוד דורשת פתיחת עסק קטן

מלבד ההליך הבירוקרטי אשר דורשת פתיחת עסק קטן, יש צורך לרכוש קבלות ופנקס חשבוניות עבור העסק וכן, יש צורך לשכור את שירותיו של רואה חשבון אשר יעסוק בחובת הדיווח של העסק הקטן לרשויות המס. מכיוון שמדובר בעסק קטן אשר מוגדר כעוסק פטור, חובת הדיווח הינה שנתית ולא חודשית, כפי שחייב עוסק מורשה. עוסק פטור איננו חייב בתשלום מע”מ ואיננו מחייב את לקוחותיו בתשלום מע”מ. כל תיעוד הפנים של העסק הקטן מתבצע על ידי הפקת חשבוניות מס וקבלות עבור כל הוצאה והכנסה של העסק.

פתיחת עסק קטן היא לא פעם דבר מורכב ומסובך ולכן, ישנם לא מעט אנשים אשר בוחרים לעסוק במה שהם רוצים לעסוק באופן עצמאי מבלי לפתוח לעצמם עסק עצמאי. על ידי הבחירה בחברת עצמאי שכיר, ניתן ליהנות כיום מעבודה עצמאית, ללא צורך בפתיחת תיק עצמאי.