פתיחת עסק עצמאי

ישנם אנשים אשר עובדים כשכירים בתחום עיסוקם וישנם אנשים אשר מעוניינים להקים עסק משלהם הנוגע לתחום העיסוק שלהם או התחביב שלהם. עבור לא מעט אנשים, הקמת עסק משל עצמם, זהו הגשמת חלום. אך לעיתים, אותם האנשים אשר חולמים להקים עסק משל עצמם, אינם עושים זאת מכיוון שתחום פתיחת עסק עצמאי זהו לא דבר פשוט מבחינה בירוקרטית. כיום, בכדי לעסוק באופן עצמי בתחום שאתה מעוניין לעסוק בו, כבר אין צורך בהליך פורמלי של פתיחת עסק עצמאי. כל שעליך לעשות בכדי להגשים את חלומך ולעסוק בתחום האהוב עליך באופן עצמאי, זה פשוט לבחור בחברה הנכונה אשר תסייע לך לעבוד כעצמאי וליהנות מהנוחות של שכיר.

במה כרוכה פתיחת עסק עצמאי

כאשר מדובר בתחום פתיחת עסק עצמאי, ראשית כל יש לבחון האם בהתאם להכנסות העסק העתידיות יש לרשום את העסק כעוסק מורשה או כעוסק פטור. עוסק פטור הוא עסק אשר מחזור הכנסותיו השנתיות נכון לשנת 2017, אינו עולה על הסכום של 98007 ₪. עוסק פטור איננו חייב בתשלום מע”מ וכן איננו מחייב את לקוחותיו בתשלום מע”מ. אולם, הוא חייב בהגשת דוח שנתי למס הכנסה ובדיווח שנתי למע”מ. בכדי לדאוג לדיווחים הללו יש לדאוג לרואה חשבון אשר יבצע אותם עבורו. לאחר שמאבחנים את סוג העסק, יש לגשת את משרדי מע”מ באזור מגוריכם ולפתוח תיק עבור עוסק פטור או מורשה תהליך דומה יש לעבור גם אצל פקיד השומה במס הכנסה ובביטוח הלאומי. לאחר פתיחת התיקים הרלוונטיים, יש לשכור את שירותיו של רואה חשבון ולדאוג לחשבוניות אשר ניתן להפיק עבור לקוחות לצורך תיעוד הכנסות העסק. פתיחת עסק עצמאי זהו תהליך בירוקרטי מורכב ורבים אינם מעוניינים לעבור אותו בדרך לעסוק בעבודת החלומות שלהם באופן עצמאי.

מהי האלטרנטיבה הקיימת במקום פתיחת עסק עצמאי

אם אתה מעוניין ליהנות מתהליך פתיחת עסק עצמאי מבלי לעסוק בכל מה שקשור לבירוקרטיה הכרוכה בפתיחת התיקים ובהגשת הדוחות, כל שעליך לעשות זה לפנות לחברת עצמאי שכיר, אשר תשמח לסייע לך ליהנות מהנוחות של שכיר, על אף שאתה עובד בעבודה כעצמאי. החברה תדאג לשלוח את החשבונית הנדרשות לך עבור כל לקוחותיך ולאחר שיתקבל אצלה התשלום, היא תנקה את הניכויים הנדרשים ותעביר את הכסף לחשבון הבנק שלך. כמו כן, החברה תדאג להוציא עבורך תלושי שכר חודשיים.

אין ספק שכל עצמאי אשר חושש מתהליך ביוקרתי מסובך הקשור לתחום פתיחת עסק עצמאי, יכול להיעזר בשירותיה של החברה וליהנות מהנוחות האידאלית שבעיסוק עצמאי.