פתיחת עוסק מורשה

כאשר מקימים עסק אשר עתיד להיות עסק גדול שמחזור הכנסותיו עולה על מחזור ההכנסות אשר רלוונטילעוסק פטור, יש לקחת בחשבון כי הדיווח אל מול רשויות המס לעסק מעין זה, חייב להתבצע באופן חודשי. לצורך זה, יש לשכור את שירותיו של רואה חשבון מקצועי, אשר ינהל את כל מה שכרוך בתיעוד הפנים של העסק ואת כל מה שנדרש לצורך דיווחים שוטפים לרשויות המס עם כל מה שכלול בהם. פתיחת עוסק מורשה הוא תהליך בירוקרטי זהה לתהליך פתיחת עוסק פטור, אך מבחינת הניהול הפיננסי והדיווחים לרשויות המס, הוא דורש הרבה יותר.

במה שונה פתיחת עוסק מורשה מפתיחת עוסק פטור

כאמור, כאשר מדובר בפתיחת עוסק פטור אל מול פתיחת עוסק מורשה, הלא שמדובר בתהליך זהה הגובל בפתיחת תיקים במשרדי מע”מ, מס הכנסה ובביטוח הלאומי. לאחר פתיחת התיקים הללו, לעסק יש מספר עסק וניתן להתנהל בו כעסק לכל דבר. אולם בניגוד לעוסק פטור אשר איננו חייב בתשלום מע”מ ואיננו דורש מע”מ מלקוחותיו, שחובת הדיווח למס הכנסה ולמע”מ הינה שנתית ושהדוחות הרלוונטית לדיווח לא כוללים יותר מדי מידע, הרי שעוסק מורשה דורש תיעוד פנים קפדני יותר והפקת דוחות חודשיים למס הכנסה ולמע”מ. מעבר לכך, יש צורך בתיעוד של כל מה שקשור לניהול המלאי וכן בהצגת מאזן שנתי. אין ספק שכאשר מדובר בתחום פתיחת עוסק מורשה, מדובר בתחום מורכב ותובעני יותר. עוסק מורשה נכון לשנת 2017, הוא כל עסק אשר מחזור הכנסותיו השנתי עולה על סכום של 98007 ₪.

התנהלות נכונה כעוסק מורשה

כאמור, פתיחת עוסק מורשה זהו דבר הכרוך בלא מעט בירוקרטיה, הן בתהליך פתיחת עוסק מורשה הגובל בפתיחת התיקים הרלוונטיים ברשויות השונות והן בצורך לתעד באופן פנימי בעסק, לצורך דיווח חיצוני לרשויות המס, כל דבר בצורה קפדנית ומדוקדקת. בכדי לעשות זאת בצורה האידאלית, כל אדם אשר עוסק בתחום פתיחת עוסק מורשה לעצמו, מבין את הצורך והחשיבות שבבחירת רואה חשבון אשר יסייע לו לנהל את כל העניינים הכרוכים בתיעוד פנים של העסק ובדיווח לרשויות המס בצורה האידאלית.

במידה ואתם רוצים לעסוק בעסק עצמאי משלכם כעוסק מורשה מבלי לעסוק בתחום פתיחת עוסק מורשה עם כל הכרוך בו מבחינה בירוקרטית, כיום על ידי הבחירה בחברת עצמאי שכיר, תוכלו ליהנות מניהול עסק עצמאי בתנאים של שכירים. החברה תפיק עבורכם חשבוניות, תשלח אותן ליעדם, תבצע עבורכם תיאום מס במקרה הצורך, תנקה את המס הרלוונטי מהסכום שהתקבל ולאחר מכן אף תיצור לכם תלוש שכר חוקי.