פתיחת עוסק זעיר

בעבר, כל אדם אשר היה מעוניין לפתוח עסק קטן, היה מברר במה כרוכה פתיחת עוסק זעיר. פתיחת עוסק זעיר הינה המקבילה לפתיחת עוסק פטור כיום. כיום, כבר לא משתמשים במושג עוסק זעיר אלא רק במושג עוסק פטור, אולם, אם מישהו שואל במה כרוכה פתיחת עוסק זעיר, הלא שהתשובה לכך היא זהה לתשובה על השאלה: במה כרוכה פתיחת עוסק פטור.

כיצד פותחים עוסק פטור

אז אם אתה מעוניין להקים עסק ואתה שואל את עצמך: במה כרוכה פתיחת עוסק זעיר, ראשית כל, כדאי שתוציא את המילה עוסק זעיר מהלקסיקון שלך ותתחיל להשתמש במילה עוסק פטור. פתיחת עוסק פטור, כרוכה בהגעה אל משרדי מע”מ במקום מגוריך, אל פקיד השומה של מס הכנסה במקום מגוריך ואל הביטוח הלאומי במקום מגוריך, לצורך פתיחת תיק עבור העסק שלך. כמובן שבטרם אתה ניגש לפתוח תיק לעסק שלך, עליך לברר כי אכן מדובר בעסק אשר יכול להיות מוגדר כעוסק פטור. עסק אשר יכול להיות מוגדר כעוסק פטור, הינו עסק אשר עוסק בתחום עיסוק אשר יכול להיות מוגדר כך על פי חוק וכן, יש לברר כי מחזור ההכנסות השנתי שלו אינו יעלה על סכום מסוים אשר נקבע כחוק נכון לאותה השנה. לאחר שביררת כי אכן העסק שלך עומד בקריטריונים הללו, פתיחת עוסק זעיר או פתיחת עוסק פטור כיום, היא לא תהליך מורכב מדי.

האם ניתן להימנע מהתהליך הפורמלי של פתיחת עוסק זעיר

אם התהליך הפורמלי של פתיחת עוסק זעיר, הקרוי כיום עוסק פטור, נראה לך כדרך מתישה ובירוקרטית מדי, תוכל כיום לבחור בשירותיה של חברת עצמאי שכיר. חברה זו, תאפשר לך לעבוד כעצמאי בתחום אשר אתה מעוניין לעסוק בו, לצבור עבורך לקוחות ובסוף החודש, לשלוח להם חשבונית המכילה את כל הפרטים הרלוונטיים של אדם העוסק בתחום כלשהו באופן עצמאי בדרישת תשלום מלקוח. לאחר שהתשלום מתקל בגין אותה חשבונית, החברה תדאג לנכות כל ניכויי הרלוונטי, להעביר לך את התשלום וליצור עבורך תלוש משכורת כמו של שכיר. הבחירה בחברת עצמאי שכיר חוסכת לכל אדם המעוניין לעסוק באופן עצמאי בתחום כלשהו, את התהליך המתיש והבירוקרטי הכרוך בהקמת עוסק פטור.