חשבונית מס

כאשר פותחים עסק, יש להתכונן מראש להליך בירוקרטי מורכב ויש לדעת מראש מה העסק אשר מקימים ידרוש על פי חוק.  מכיוון שעל פי חוק בישראל יש צורך בתשלום מס על כל הכנסה כספית מעבודה, הרי שעסק שהוקם, חייב לדווח על כל ההוצאות וההכנסות של העסק למס הכנסה בניקוי המס מהם ולכן, עסק חייב שיהיה לו תיעוד פנים הכולל קבלות וחשבוניות מס. חשבוניות מס הן דבר חשוב לכל עסק ועסק וכל עסקה אשר מתבצעת אל מול לקוח, יש לתעד באמצעות שליחת חשבונית מס ללקוח.

מה צריך לדעת על חשבוניות מס

כאמור, כאשר מקימים עסק בין אם מדובר בעוסק פטור ובין אם מדובר בעוסק מורשה, יש צורך לתעד את כל ההוצאות וההכנסות של העסק בכדי לדווח עליהם באופן שנתי או באופן חודשי למע”מ ולמס הכנסה. חשבוניות מס הן הדרך לדווח על כל עסקה אשר העסק מבצע אל מול הלקוח, אשר בגינה מתקבל תשלום מהלקוח. החשבונית מציינת את סכום התשלום בניכוי המס ויש לשמור את המקור שלה בכדי לצרף אותה יחד עם שאר החשבוניות לדוח אשר יש  לשלוח למס הכנסה. אם אתם שואלים את עצמכם היכן ניתן למצוא חשבוניות מס ומה עליהן להכיל, הרי שאת פנקס חשבוניות המס ניתן להפיק בכל בית דפוס. פנקס החשבוניות צריך להכיל את שם העסק ומספר העסק וכן, את כל הפרטים הנחוצים בחשבונית מס.

האם ניתן להפיק חשבוניות מס מבלי לפתוח תיק עוסק עצמאי

ישנם לא מעט אנשים אשר עובדים כשכירים ובמקביל מוצאים עבודה קטנה מהצד כעצמאים. לאותם אנשים, לא תמיד משתלם לפתוח תיק עוסק פטור בכדי לשלוח חשבוניות על העבודה אשר הם מבצעים מהצד באופן עצמאי. לכן, כיום חברת עצמאי שכיר מציעה לכל אותם אנשים הזקוקים לשליחת חשבוניות מס ואין להם תיק עוסק עצמאי אשר בגינו הם יכולים לשלוח חשבונית מס על עבודתם ולקבל את התשלום המגיע להם, שירות אשר מציע שליחת חשבוניות מס ללא צורך בפתיחת תיק של עוסק עצמאי. על ידי מילוי הפרטים הרלוונטיים בחשבונית המס הדיגיטלית, החברה תשלח אותה לאדם אשר יש לשלוח לו אותה ותקבל את התשלום הרלוונטי עבורך. לאחר ניכוי המס, תעביר החברה את הכסף המגיע לך לחשבון הבנק שלך ותוציא עבורך תלוש שכר.