הפקת חשבוניות

כל עוסק פטור או עוסק מורשה העוסקים בתחום עבודה כלשהי באופן עצמאי יודע כי אחד הדברים הדומיננטיים והחשובים ביותר, הכרוך בעסק זה תחום הפקת חשבוניות. ללא הפקת חשבוניות בעבודה עצמאית, לא ניתן לקבל באופן חוקי שכר על עבודה אותה האדם העצמאי ביצע ולכן, אחד הדברים הראשונים לאחר פתיחת התיקים הרלוונטיים לעוסק מורשה או פטור שיש לעשות במסגרת ההכנות להקמת עסק, זה לעסוק בכל מה שכרוכה הפקת חשבוניות לצורך שליחה ללקוחות אשר נעזרו בשירותי העסק ועליהם לשלם לעסק או לאדם העוסק כעצמאי שכר על שירותים אלו.

במה כרוכה הפקת חשבוניות

כאמור, כאשר מדובר בעסק עצמאי המוגדר עוסק פטור או עוסק מורשה, אחד הדברים הדומיננטיים שניתן למצוא בעסק הוא תחום הפקת חשבוניות. על כל עסקה אותה מבצע העסק או האדם וכן על כל תשלום אשר נדרש מלקוח, יש להפיק חשבונית על אותו הסכום כולל מע”מ. החשבוניות חשובות מאוד שכן, בכוחן להעיד כי בעל העסק משלם את המיסים אותם הוא נדרש לשלם באופן תקין או במידה ומדובר בעוסק פטור, החשבוניות מעידות כי הוא לא דורש תשלום מע”מ מלקוחותיו. מכל חשבונית אשר נשלחת יש לשמור עותק בכדי להגיש בדיווח למע”מ ובדוח למס הכנסה החודשי או השנתי, בהתאם לסוג העסק. הפקת חשבוניות שמקורה בתיעוד פנים של העסק, כרוכה בהגעה לבית דפוס לצורך הדפסת חשבוניות אשר מכילות את כל מה שדורשת חשבונית עבור עסק וכן את שם העסק ומספר העסק ולאחר מכן, מילוי החשבוניות באופן הנדרש בכל עסקה, שליחה ללקוחות ושמירה על המקור.

האם ניתן להפיק חשבוניות ללא פתיחת עסק עצמאי

במידה ואתה שכיר או עוסק אופן צדדי בעבודה עצמאית ואין לך את היכולות להפיק חשבוניות או במידה ואתה מעוניין לעסוק באופן עצמאי בתחום כלשהו אך אינך מעוניין בכל הבירוקרטיה אשר דורש עסק עצמאי, כל שעליך לעשות זה לפנות לחברת עצמאי שכיר. הפקת חשבוניות המתבצעת על ידי החברה עבור כל עסק, היא הדבר האידאלי והנוח ביותר עבור כל עובד עצמאי.  תהליך הפקת החשבונית מתבצע באתר החברה ושליחת החשבונית ללקוח הרלוונטי נשלחת בקלות ובנוחות מבלי שתאלץ להתערב בכך יותר מדי. כמו כן, ניקוי כל מה שרלוונטי מהסכום המתקבל בגין החשבונית מתבצע על ידי החברה ורק לאחר מכן נכנס הכסף לחשבון הבנק שלך. לאחר שמועבר הכסף המגיע לך, החברה תכין עבורך תלוש שכר חוקי.

אין ספק שכאשר יש צורך בתחום הפקת חשבוניות לעבודה עצמאית בצורה נוחה, כדאי להיעזר בחברה העוסקת בתחום זה באופן האידאלי.